İade ve Değişim

 

İADE

 
Müşteri, MARKET SPOR MALZEMELERİ SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.' den kaynaklanan sorunlar sebebiyle mağdur olduğu takdirde 14 gün içerisinde ürünü kargo bedeli ödemeksizin Yurtiçi Kargo ile iade etme hakkına sahiptir. 14 Gün içerisinde iade edilemeyen ürün onaylanmış sayılıp iade kabul edilmemektedir.
 
(İADE İŞLEMİNİN YAPILABİLMESİ İÇİN ÜRÜN FATURASININ TÜM NÜSHALARI  İLE BİRLİKTE YURTİÇİ KARGO İLE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.)
İade ve Değişim Adresi: Zübeyde Hanım Mahallesi 641. Sokak Hüseyin Gazi Öğrenci Yurdu Altı No:2/C İskitler Altındağ / ANKARA

Yurtiçi Kargo Firma Kodumuz: 214172263

Yurtiçi Kargo İade Şubesi: Yurtiçi Kargo Kazım Karabekir Şubesi

 
Siparişi verilmiş olan ürünün yada ürünlerin niteliğinin bozulacak şekilde kullanılması sonucu oluşacak deformasyon, kırılma, yırtılma, aşınma, tüylenme ve benzeri durumların, ürünün yada ürünlerin üzerinde yaratacağı tahribat sonucu, siparişe konu olan ürünün yada ürünlerin tekrar satılamayacak duruma gelmesi halinde, iade kabul edilmemektedir.
İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince,  kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.
 

SİPARİŞ İPTALİ

 
Sipariş iptalleriniz için siparişiniz kargoya verilmeden önce 17:30 a kadar 0850 333 36 28 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.
 

DEĞİŞİM

 
MARKET SPOR MALZEMELERİ SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ' den alacağınız ürünler, müşteri memnuniyeti ve mesafeli satış sözleşmesi ilkelerince, satış çekincelerini ortadan kaldırmak için;
 
Ürünümüzü, teslim aldığınız 14 gün içerisinde Yurtiçi Kargo ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.
Değişim işlemlerinde gönderilerinizi Yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. 

 

İade ve Değişim Adresi: Zübeyde Hanım Mahallesi 641. Sokak Hüseyin Gazi Öğrenci Yurdu Altı No:2/C İskitler Altındağ / ANKARA
Yurtiçi Kargo firma kodumuz: 214172263 
Yurtiçi Kargo İade Şubesi: Yurtiçi Kargo Kazım Karabekir Şubesi
 
Değişimi istenen ürün gönderilmeden önce müşteri hizmetleriyle görüşülmeli ve onay alınmalıdır. Deneme harici giyilmiş, esnetilmiş, derisi kırışmış, çok kısa süre/mesafe olsa da dışarıda, evde giyilmiş ve tekrar satılamayacak durumda olan ürünler bu değişime dahil değildir. (ambalajında ve eksiksiz, hasarsız olarak teslim edilmelidir.) Göndermeden önce müşteri hizmetlerinden istediğiniz numaranın stokta olup olmadığını öğreniniz.
 
Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür. 
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişin den cayması durumunda iade edilen ürün MARKET SPOR MALZEMELERİ SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ 'a ulaştığı andan itibaren (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. MARKET SPOR MALZEMELERİ SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 
İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince,  kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.
Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için üretici veya distribütör firmaların yetkililerine başvurulmalıdır.
 

AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

 

Satın alınan ürünler üretim amacına uygun olarak kullanılmalıdır.(Halı saha ayakkabıları sadece halı sahada kullanılmalıdır.)
Ayakkabı giyilirken ve çıkartırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır.
Ayakkabılar ayağın maksimum şiş olduğu zaman dilimlerinde sağ ve sol olarak denenmelidir, ayağı sıkan ayakkabı kesinlikle alınmamalıdır.
Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır.
Ayakkabı rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir.
Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu takdirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açılma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir.
Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabılar uygun sertlikte bir fırça veya bir silgi ile temizlenmeli, kesinlikle yıkanmamalı ve silikon bazlı spreyler kullanılmalıdır.
Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkanmamalıdır.
İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması muhtemeldir.
Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların 1 gün ara ile giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.
Su geçirmezlik ibaresi bulunmayan (gore-tex, waterproof vs.) ürünler, suya dayanıklı değildir.
Tekstil ürünlerin daha uzun ömürlü olması için iç etiketlerinde bulunan bakım ve temizleme talimatlarına uyulmalıdır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR